Τρίτη, 23 Απριλίου,2024

ΑρχικήΑθλητικά«Ο Δημήτρης Τσάκαλος στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα με την Εθνική Ομάδα» - ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ...

«Ο Δημήτρης Τσάκαλος στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα με την Εθνική Ομάδα» – ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

Ο αθλητής του Γ.Σ. Αμαρουσίου Δημήτρης Τσάκαλος αγωνίστηκε με την Εθνική Ομάδα στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Δρόμου σε Ανώμαλο έδαφος που πραγματοποιήθηκε στο Δουβλίνο της Ιρλανδίας την Κυριακή 12 Δεκεμβρίου.

Στο πρωτάθλημα πήραν μέρος οι καλύτεροι δρομείς από 38 χώρες της Ευρώπης και από κάθε χώρα συμμετείχαν μέχρι 6 αθλητές σε κάθε κατηγορία.

Ο αθλητής του Γ.Σ. Αμαρουσίου μετά από εξαιρετική εμφάνιση κατέλαβε την 47η θέση στα 8.000μ. της κατηγορίας Ανδρών Κ23 με επίδοση 25.55 και η Εθνική ομάδα κατέλαβε την 12η θέση στην Ομαδική βαθμολογία. Συγχαρητήρια στον αθλητή μας και καλή συνέχεια στους επόμενους αγώνες.