Παρασκευή, 26 Απριλίου,2024
ΑρχικήΑθλητικάΝτεμπούτο Χατζισαφί - Μισελέν στη «φιλική» νίκη της ΑΕΚ με Απόλλωνα Σμ.

Ντεμπούτο Χατζισαφί – Μισελέν στη «φιλική» νίκη της ΑΕΚ με Απόλλωνα Σμ.

Το ντεμπούτο των Εχσάν Χατζισαφί και Κλεμάν Μισελέν με τη φανέλα της ΑΕΚ, έστω σε ανεπίσημο αγώνα, βρήκε την Ένωση νικήτρια με 2-0 επί του Απόλλωνα Σμύρνης σε φιλική αναμέτρηση στα Σπάτα.

Η ομάδα του Βλάνταν Μιλόγεβιτς άνοιξε το σκορ νωρίς-νωρίς: στο 8ο λεπτό από φάουλ του Τάνκοβιτς και γυριστή κεφαλιά του Λε Ταλέκ, ο Ανσαριφάρντ με σουτ «έγραψε» το 1-0.

Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» απείλησε στο 20΄, με την κεφαλιά του Ντομίνγκες να σταματά στο δοκάρι του Στάνκοβιτς. Το 2-0 για την ΑΕΚ ήρθε με το ξεκίνημα του δεύτερου μέρους, αυτή την φορά με το απευθείας φάουλ του Λιβάι Γκαρσία στο 50ό λεπτό.

Ο Χατζισαφί βρέθηκε στο αρχικό σχήμα της ΑΕΚ, ενώ ο Μισελέν πέρασε ως αλλαγή στο 61΄ αντί του Σβάρνα.