Πέμπτη, 9 Μαΐου,2024
ΑρχικήΑθλητικάΕπιτυχίες του Γ.Σ. Αμαρουσίου στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα δρόμου σε ανώμαλο έδαφος -...

Επιτυχίες του Γ.Σ. Αμαρουσίου στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα δρόμου σε ανώμαλο έδαφος – ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

Την Κυριακή 20 Φεβρουαρίου πραγματοποιήθηκε στην Πηγή Τρικάλων το πανελλήνιο πρωτάθλημα δρόμου σε ανώμαλο έδαφος. Στο πρωτάθλημα συμμετείχαν 850 δρομείς ημιαντοχής και αντοχής από 150 συλλόγους της χώρας, μεταξύ των οποίων και 16 αθλητές του Γ.Σ. Αμαρουσίου.

Η Ειρήνη Τσουπάκη πέτυχε σπουδαία διάκριση αφού κατέκτησε την 2η θέση και κέρδισε το ασημένιο μετάλλιο στα 8.000μ. στην κατηγορία γυναικών με επίδοση 27.51 ενώ ο Σέργιος Διακοστεφανής κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο καταλαμβάνοντας την 3η θέση στα 8.000μ. νέων με επίδοση 25.14

Ο Δημήτρης Τσάκαλος στην πρώτη του χρονιά στην μεγάλη κατηγορία των ανδρών σε μια πολύ δυνατή κούρσα με έντονο συναγωνισμό κατέλαβε την 5η θέση στα 10.000μ. των ανδρών με επίδοση 30.59