Παρασκευή, 29 Μαρτίου,2024

ΑρχικήΑθλητικά«Τεσσάρα» της Πορτογαλία πριν το EURO 2020

«Τεσσάρα» της Πορτογαλία πριν το EURO 2020

Μέσα σε τρία λεπτά, εκεί, στο λυκόφως του πρώτου ημιχρόνου, η Πορτογαλία ουσιαστικά τελείωσε με τη νίκη στο φιλικό με το Ισραήλ (4-0) στη Λισαβόνα, δείχνοντας έτοιμη για την πρεμιέρα της στο Euro 2020, στις 15 Ιουνίου με την Ουγγαρία.

Ο Φερνάντες στο 42΄ από ασίστ του Κανσέλο άνοιξε το σκορ και στο 44΄ ο Ρονάλντο από πάσα του Φερνάντες διπλασίασε.

Στο 88ο λεπτό ο Κανσέλο ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 για να «σφραγίσει» την σπουδαία εμφάνιση που έκανε με δεύτερο προσωπικό γκολ ο Μπρούνο Φερνάντες στις καθυστερήσεις του ματς.

Οι Πορτογάλοι, μετά το 0-0 με την Ισπανία κατάφεραν να αυξήσουν το αήττητο σε φιλικούς αγώνες από τον Μάρτιο του 2018 (4-5-0), ενώ διατήρησαν ανέπαφη την εστία τους για έκτο συνεχή αγώνα εντός έδρας.