Τρίτη, 23 Απριλίου,2024

ΑρχικήΑθλητικάΜπήκε στην τετράδα η Αταλάντα

Μπήκε στην τετράδα η Αταλάντα

Ένα ημίχρονο διήρκεσε η αντίσταση της Σπέτσια απέναντι στην Αταλάντα, στο Μπέργκαμο, στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής.

Η ομάδα του Γκασπερίνι «ανέβασε στροφές» στην επανάληψη και μέσα σε δύο λεπτά σημείωσε ισάριθμα τέρματα, με τον Πάσαλιτς στο 54΄ και Μουριέλ στο 55΄, απλοποιώντας την κατάσταση.

Οι «μπεργκαμάσκι» ανέβασαν στροφές στο δεύτερο 45λεπτο και μέσα σε ένα δίλεπτο (54′-55′) σημείωσαν δύο γκολ με τους Πάσαλιτς και Μουριέλ, δρομολογώντας τη μοίρα της αναμέτρησης.

Ο Πάσαλιτς με το δεύτερο τέρμα του έγραψε το 3-0 στο 73ο λεπτό, πριν μειώσει η Σπέτσια με τον Μίκολι στο 82΄.

Με τη νίκη της η Αταλάντα ανέβηκε στην τέταρτη θέση, ισόβαθμη της Γιουβέντους στους 52 βαθμούς με δύο αγώνες περισσότερους και βρίσκεται στη ζώνη της εξόδου στο Champions League.