Αρχική Αθλητικά Ντεμπούτο Χατζισαφί – Μισελέν στη «φιλική» νίκη της ΑΕΚ με Απόλλωνα Σμ.

Ντεμπούτο Χατζισαφί – Μισελέν στη «φιλική» νίκη της ΑΕΚ με Απόλλωνα Σμ.

0

Το ντεμπούτο των Εχσάν Χατζισαφί και Κλεμάν Μισελέν με τη φανέλα της ΑΕΚ, έστω σε ανεπίσημο αγώνα, βρήκε την Ένωση νικήτρια με 2-0 επί του Απόλλωνα Σμύρνης σε φιλική αναμέτρηση στα Σπάτα.

Η ομάδα του Βλάνταν Μιλόγεβιτς άνοιξε το σκορ νωρίς-νωρίς: στο 8ο λεπτό από φάουλ του Τάνκοβιτς και γυριστή κεφαλιά του Λε Ταλέκ, ο Ανσαριφάρντ με σουτ «έγραψε» το 1-0.

Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» απείλησε στο 20΄, με την κεφαλιά του Ντομίνγκες να σταματά στο δοκάρι του Στάνκοβιτς. Το 2-0 για την ΑΕΚ ήρθε με το ξεκίνημα του δεύτερου μέρους, αυτή την φορά με το απευθείας φάουλ του Λιβάι Γκαρσία στο 50ό λεπτό.

Ο Χατζισαφί βρέθηκε στο αρχικό σχήμα της ΑΕΚ, ενώ ο Μισελέν πέρασε ως αλλαγή στο 61΄ αντί του Σβάρνα.