Παρασκευή, 19 Απριλίου,2024

ΑρχικήΑθλητικάΠολύτιμη νίκη για την Τορίνο

Πολύτιμη νίκη για την Τορίνο

Η Τορίνο νίκησε 2-1 την Ουντινέζε στο Πιεμόντε, στο παιχνίδι με το οποίο έπεσε η αυλαία της 13ης αγωνιστικής στην Ιταλία.

Οι αντίπαλοι ισοβαθμούσαν πριν τη μεταξύ τους συνάντηση στους 14 βαθμούς, αλλά μετά τον αγώνα η «γκρανάτα» βρέθηκε στο +3. Τη νίκη στους γηπεδούχους έδωσαν τα τέρματα των Μπρεκάλο (8΄) και Μπρέμερ (48΄), ενώ για τους «Φριουλάνι» μείωσε στο 77΄ ο Φορεστιέρι.

Η Βερόνα επιβεβαίωσε την κι απόψε την καλή κατάστασή της, νικώντας με 2-1 την Έμπολι στο «Μαρκ Αντόνιο Μπεντεγκόντι».

Ο αγώνας κρίθηκε στις καθυστερήσεις (90΄+1) με το γκολ του Ταμεζέ από ασίστ του Μπάρακ, ο οποίος είχε ανοίξει το σκορ στο 49ο λεπτό.

Η Έμπολι είχε φέρει τον αγώνα στα ίσα με τον Ρομανιόλι στο 77΄, αλλά δεν κατάφερε να διατηρήσει το βαθμό.